Kokkuvõte

 

XIII Jakobsoni kõnevõistluse võitja on

Peipsi Gümnaasiumi 12. klassi õpilane

Valerija  Svätskaja
Juhendaja õp Natalja Rakša-Kruus

Tänavune Jakobsoni kõnevõistlus oli eriline nagu meie igapäevane elugi. Ka hindajad said kogemuse võrra rikkamaks. Tuntud tõde on ju, et  esineja vahetu kuulamine loob  emotsioone ja   annab parema võimaluse kõneleja isikupära arvestada.

Vaatamata kõigele on heameel tõdeda, et noortel on mõtteid, mida kaasteelistega jagada. Esinejad pakkusid suurepärase võimaluse mõtiskleda selle üle, kuidas möödunuga on võimalik mõõta käesolevat aega, kõlama jäi ka, kuidas tänaste  lootuste aeg kulgeb homsesse ja tavade hoidmine aitab hoida elu.

Kõnelejad olid osavõtlikud, siirad, mõistvad  ja optimistlikud, tõid esile tõsiasju, olukordi, võrdlesid neid, kõrvutasid, vastandasid, esitasid näiteid ja asjatundjate seisukohti.

Võitjat iseloomustab kõneleja asjalikkus, selgus, väidete põhjendatus, suhtumine kuulajasse kui võrdsesse, sõbralikkus, enesevalitsemine, usk oma kõnesse.

Žürii nimel tänan noori  kõnelejaid ja nende juhendajaid rikastava sündmuse eest.

Lugupidamisega

Riina Kull


Akadeemilise Põllumajanduse Seltsi eriauhinna "Osav sõnaseadja" pälvis 2021. aastal C. R. Jakobsoni nim Torma Põhikooli 9. klassi õpilane 

Kaisa Neimann 
Juhendaja õp Tiina Raudsepp

Akadeemilise Põllumajanduse Seltsi eestseisus paneb C. R. Jakobsoni kõnevõistlusel välja eriauhinna „Osav sõnaseadja“ noorele kõnepidajale, kelle esitlustest õhkub akadeemilisust nagu ladus ja väljendusrikas esitluslaad ning mitmekülgne sõnakasutus.

Akadeemiline Põllumajanduse Selts tunnustab kõiki noori kõnepidajad, te olete suurepärased. Kadestame teie julgust rääkida keerulistel teemadel nagu meie keel, tulevik ja eestlus. Teie kõned olid ladusad, selged ning hea teksti valdamisega. Igatahes, soovime teile edu ja kordaminekuid tulevikuks!

Lugupidamisega,

Marko Kass, PhD

Akadeemiline Põllumajanduse Selts

President


Kõige jakobsonlikuma kõne esitaja on Peipsi Gümnaasiumi 12. klassi õpilane

Valerija Svätskaja 

Kõik osalejad olid väga tublid, head esinejad.

Parimat,

Ingrid Viire

C. R. Jakobsoni Talumuuseum Kurgjal

muuseumipedagoog

 

 Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar